14. Festival spisovatelů Praha
Joseph Roth: Nevím, kam jdu
  Novinky
  Program
  Autoři
  Účastníci hovorů
  Místo konání
  Vídeň
  Sponzoři
  Historie
  Kontakt
PRINT
THIS
PAGE ENGLISH
LANGUAGE
VERSION ČESKÁ
JAZYKOVÁ VERZE
[AKTIVNÍ]

Novinky  Edna O´Brien opět v Praze
Zpět na předchozí stranu

Divadlo Kolovrat uvede 28. dubna a 3. května českou premiéru hry Virginia irské spisovatelky Edny O´Brienové. Původní hru autorky, která poprvé navštívila Českou republiku v roce 2003, kdy byla hostem 13. ročníku Festivalu spisovatelů Praha, přeložila Ivana Bozděchová.

Ve hře Virginia, v režii Lucie Bělohradské, vystoupí v hlavní roli Virginie Taťjana Medvecká, ve vedlejších pak Jan Hartl a Sabina Králová. Hra o dvou dějstvích a pěti scénách byla poprvé uvedena na Stratfordském festivalu v Ontariu v roce 1980 s Maggie Smithovou v hlavní roli, o pět let ji do svého repertoáru zařadilo Public Theater v New Yorku. Jde o vnímavou evokaci roztěkaného emocionálního života anglické spisovatelky Virginie Wolfové.

Knižně vyšla hra v Londýně v roce 1981, česky v Evropském literárním klubu v Praze v loňském roce v překladu Ivany Bozděchové.

Ještě slovo o autorce: Edna O´Brien je mnohými považována za nejlepší irskou autorku moderních románů, i když jejich náměty v rodné zemi vždy rozčeří vlny. Píše romány, povídky, divadelní hry, filmové scénáře, knihy pro děti, eseje i nebeletristickou literaturu o Irsku. V roce 1995 obdržela evropskou literární cenu za celoživotní dílo.
Poslední aktualizace této stránky byla provedena 15. března 2005 14:08Hlavní sponzoři:

Informační obsah: © 1998-2004 Festival spisovatelů Praha,
Křemencova 7, 110 00 Praha 1, march@pwf.pragonet.cz
Website: © 2001-2003 CP Online, a.s.

The Guardian EUROPE Czech Airlines HOTEL josef